O mnie

Kim jestem? Co robię?

freelancer IT, koder, programista.

Z kodem w różnych językach programowania i technologiach stykam się od piętnastu lat.

Od roku 2010 pracuję jako freelancer IT i w tym czasie wykonałem ponad 200 projektów, w tym strony internetowe, szablony, skrypty i aplikacje, modyfikacje istniejących platform webowych i stron www. Informacje o niektórych z nich można znaleźć na tej stronie (na ten moment głównie o tych, które łatwiej było wyposażyć w obrazek i opisać, będzie ich więcej).

Prosta sprawa.

Kawa krwią kodu. Art by Haxi

Warsztat, czyli jak to robię

Na potrzeby stron www piszę obecnie semantycznie poprawny, walidowalny, przejrzysty i zrozumiały kod html5, ostylowany przy pomocy css3 (+ od niedawna LESS) i wzbogacony w miarę potrzeby przez javascript najczęściej z biblioteką jquery. Edycję grafiki dla stron wykonuję przy pomocy wolnego oprogramowania (GIMP). Podpinam szablony pod CMSy (najczęściej Joomla i WordPress), ale też inne platformy, jak portale aukcyjne, czy blogowe.

Swobodnie poruszam się w środowiskach GNU Linux, FreeBSD oraz oczywiście Windows a także w zagadnieniach sieciowych (LAN, WiFi, DNS, VPN, VNC, etc, itp, itd ;).

Nie ograniczam się do jednej konkretnej technologii, czy dyscypliny, koduję w czym popadnie, od asma, przez actionscript, bash, csh, C, C++, Flex, Java, Javascript, Python, Php, Povray, SQL, po wszelakie frameworki. Generalnie koduję w tym, co akurat jest potrzebne do zrealizowania projektu.

W nowe technologie wdrażam się, gdy pojawi się potrzeba ich zastosowania.

Jeśli potrzebuję wykonać projekt w technologii, której dzisiaj nie znam, będę znał ją jutro.

Doświadczenie

Naukę programowania rozpocząłem w 1998 r. od języka asembler.
Pierwszą stronę www wykonałem w roku 2000.

Na przestrzeni lat pracowałem jako administrator systemów i sieci, elektronik, wsparcie IT, programista, webmaster, freelancer.

Moje wieloletnie doświadczenie owocuje solidnym przygotowaniem warsztatowym i zdolnością do sprawnego rozwiązywania problemów technicznych, nie tylko w obszarze IT.

A po polsku?

Robię strony www, piszę programy, naprawiam komputery ;)

Comments Closed

Comments are closed. You will not be able to post a comment in this post.